وکیل متخصص وصول مطالبات در تهران

استفاده از وکیل وصول مطالبات و وکیل چک و سفته درمشکلات مالی و چک و سفته یکی از مهمترین عوامل کاهش زندانیان در زندانها می باشد. لذا دریافت مشاوره از وکیل تخصصی وصول مطالبات که کار تخصصی آن دعاوی چک و سفته است میتواند کمک فروانی به شما در رفع مشکل و اجرای درست پرونده مالی داشته باشد.

ما در موسسه جستجوی وکیل با جمعی از وکلای پایه یک دادگستری در حوزه وکالت وصول مطالبات، چک و سفته و…. گرد هم جمع آمده ایم تا تمام خدمات و مشاوره های حقوقی این حوزه را توسط بهترین وکیل وصول مطالبات تهران در اختیار شما قرار بدهیم.

وکیل وصول مطالبات کیست در تهران؟

وکیل وصول مطالبات در تهران وکیل تخصصی در حوزه مطالبه طلب مالی است. وکیلی که به پرونده های مثل دعاوی چک و سفته، رسیدهای پرداخت، قبض انبار، فاکتور های فروش و رسیدهایی که به صورت عادی بیانگر طلب هستند اعلام وکالت و در آن به نمایندگی از موکل وکالت می نماید.

وکیل وصول مطالبات در تهران یا وکیل چک و سفته، دارای پروانه ی رسمی وکالت بوده و با اخذ وکالت رسمی دادگستری در فرم های مخصوص وکالت، اقدام به طرح دعوی وصول مطالبات خواهد کرد.

پرونده‌های مطالبه وجه از طریق اداره اجرای اسناد رسمی مستقر در ادارات ثبت اسناد و املاک هر شهری و نیز از طریق دادگاه‌های عمومی حقوقی قابل انجام است.

طرح موضوع در اجرای اسناد رسمی ثبت کم هزینه و زمان بر است اما از طریق دادگاه درمدت زمان کمتر و با هزینه‌های بیشتری قابل انجام است.در هر صورت در صورت محکومیت خوانده، از باب تسبیب به پرداخت هزینه‌های دادرسی و در مواردی خسارت تاخیر تادیه محکوم خواهد شد.

 وکیل وصول مطالبات در صورتی که از طریق اجرای ثبت اسناد رسمی،امکان انجام و وصول مطالبات را داشته باشد و یا از طریق محاکم دادگستری، در هر صورت تعرفه های قانونی حق الوکاله رعایت نموده و در صورتی که مبلغی بیش از تعرفه دریافت نماید ملزم به پرداخت مالیات کامل مبالغ دریافتی می‌باشد.

مدارک لازم جهت طرح پرونده وصول مطالبات

وصول طلب یا مطالبه وجه دعوای حقوقی است وکلیه دعاوی حقوقی از طریق نگارش دادخواست که فرم مخصوصی است انجام پذیر است.تنطیم دادخواست اهمیت فوق العاده ای دارد و همچنین تشخصی نوع دعو درسرنوشت پرونده بسیار موثر است. مطالبه وجه دعوای مالی ومستلزم پرداخت کامل هزینه دادرسی از سوی موکل می‌باشد.

وکالتنامه وکیل- فرم تنظیم و امضا شده دادخواست- تعیین نوع خواسته به صورت دقیق ومنجز- مدارک و مستندات- و تصویر کارت ملی از مدارک مورد نیاز جهت طرح دعوی مطالبه وجه و یا اصطلاحا پرونده وصول مطالبات می‌باشد.

پس از طرح دعوی و ارجاع به شعبه دادگاه حقوقی و یاشعبه شورای حل اختلاف،با دستور رییس شعبه وقت رسیدگی به پرونده تعیین و به طرفین دعوی ابلاغ می‌شود.