وکیل متخصص امور خانواده در تهران

خانواده ها به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی هر کدام به نحوی درگیر بوده و در یک سری از این اتفاقات درگیر پرونده های قضائی و حقوقی می شوند. پر واضح است که همه افراد جامعه علم کافی و تسلط حرفه ای به امور قضائی و قانونی ندارند. در این حالت است که عاقلانه ترین روش این است که مشکلات را به وکیل  مجرب خانواده واگذار نمایند. لذا، برای دفاع از حقوق و مشکلات حقوقی خانوادگی به وکیل خانواده در تهران رجوع نمائید.

علم حقوق به شاخه های مختلفی تقسیم می گردد که یکی از مهمترین آن ها حقوق خانواده است. حقوق خانواده در ظاهر امر واژه و مفهوم ساده ای را می رساند و اینطور به نظر می رسد از ساده ترین شاخه های حقوقی باشد در حالی که سرشار از ریزه کاری های قانونی و موارد ظریفی است که تنها وکیل خانواده در تهران است که بعد از مطالعه و تجارب به دست آمده در سیر این کار به این امر واقف شده است.

از دیدگاه وکیل خانواده در تهران یکی از مهم ترین نهادها در جامعه، نهاد خانواده است که بسیار حائز اهمیت بوده و نقش عمده ای را در اجتماع ایفا می کند. به این دلیل است مورد توجه موازین قانونی قرار می گیرد و یکی از شاخه های مهم وکالت در امور حقوقی وکالت پرونده های خانواده است.

بعد از نکاح میان زن و مرد و امر ازدواج خانواده تشکیل می شود. وکیل امور خانواده با تخصص خود در ابعاد مختلف و در زمینه حقوقی و امور مربوط به حقوق خانواده قادر است که به مسائلی مانند طلاق، مهریه، حضانت فرزند و غیره رسیدگی کند. این موارد گفته شده هر کدام به طور جداگانه شامل قوانین به خصوص خود هستند که برای حل هر کدام از آن ها داشتن وکیل متخصص خانواده در تهران لازم است.

بهترین وکیل متخصص خانواده در تهران کیست؟

شاید هرگز نتوان بهترین وکیل متخصص خانواده در تهران را معرفی نموده و از فرد خاصی به عنوان بهترین نام برد اما می توان صفات و ویژگی های مورد نیاز وکیل متخصص خانواده در تهران یا وکیل خانواده خوب را برشمرد و از این مسیر به اشراف لازم در معیارهای انتخاب وکیل مورد اعتماد واصل شد. بسیاری از امور مرتبط با خانواده از جمله ازدواج تابع تشریفات جدی قانونی است و در صورتی که این تشریفات مراعات نشود، ممکن است تبعات سنگینی برای طرفین به دنبال داشته باشد، لذا بهترین وکیل متخصص خانواده در تهران فردی است که از تمامی این تشریفات آگاه بوده و موکل خود را نیز از جزء به جزء این تشریفات آگاه نموده و نتایج عدم رعایت آن را نیز به ایشان اطلاع دهد.

وکیل متخصص خانواده در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

وکالت در پرونده های خانواده نیز همچون سایر حوزه های وکالت نیازمند صفات و ویژگی‌های عمومی همچون پاکدستی، سلامت اخلاق، صداقت، سلامت رفتار، علم، دانش و آگاهی نسبت به مسائل خانواده، آگاهی از قوانین روزآمد و رویه های موجود در محاکم و موارد متعددی از این قبیل است اما علاوه بر تمامی این موارد، وکیل متخصص خانواده بایستی تجربه لازم در این مباحث را داشته و به میزان نسبتاً چشم گیری از توانایی های روان شناسی، روان کاوی و جامعه شناسی نیز بهره‌مند باشد، چرا که در بسیاری از دعاوی مطروحه در امور خانواده منشأ دعوی جایی غیر از موضوع دعواست. به عنوان مثال زوجه به دلیل این که قصد جدایی دارد و هنگام ازدواج یا پس از آن حق توکیل را از زوج اخذ ننموده است، به منظور وارد ساختن فشار به زوج، نسبت به مطالبه حقوق مالی خود اقدام نموده و بر این موارد پافشاری می نماید در حالی که شاید این موضوع را بتوان خارج از محاکم قضایی با استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف و تکنیک ها و فنون مذاکره و میانجی گری حل و فصل نمود.

برخی از پرونده های خانواده ممکن است در صورتی که به عنوان دادخواست مستقیم طرح شود، به نتیجه نرسیده و اینجا دقیقاً همان نقطه ای است که وکیل متخصص خانواده ورود کرده و استراتژی لازمه جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را تعیین می کند و ممکن است پیش از ثبت دادخواست اصلی، چندین دادخواست مقدماتی طرح کرده و از این طریق مسیر را برای وصول نتیجه مناسب هموار نماید.